Trasy spacerowe Wrocławia: Najstarszy Wrocław

Wrocław posiada ogromną ilość zabytków, a na terenie miasta nie można się nudzić. Dzisiaj postaramy się przybliżyć najstarsze zabytki tego przepięknego miasta. Zapraszamy na wirtualny spacer po najstarszych Wrocławskich zabytkach.
 

Ostrów Tumski

 
Ostrów Tumski znany jest każdemu wrocławianinowi. To jedna z bardziej popularnych części miasta, a zarazem najstarsza ze wszystkich. Możemy tam podziwiać kościół pw. Św. Idziego z początków XIII wieku, kościół pw. Św. Marcina oraz Katedra pw. Jana Chrzciciela, która została wybudowana w stylu gotyckim. Są to najbardziej znane zabytki tego miejsca.
Poza nimi znajduje się tez tam XIII wieczna Kolegiata Świętego Krzyża i kościół św. Bartłomieja, pomnik św. Jana Nepomucena, brama kluskowa oraz most Tumski.
 

Bulwary i miejsca nad Odrą

 
Nad Odrą nie brakuje miejsc do odwiedzenia i aktywnego spędzania czasu. Z pewnością warto odwiedzić Halę Targową oraz bulwar Xawerego Dunikowskiego.
Absolutnie koniecznym punktem programu są również amfiteatralne schody, które są doskonałym widokowy na Ostrowa Tumskiego.
 

Plac Nankiera

Położony na Starym Mieście Plac biskupa Nankiera to 200-metrowa przestrzeń obfitująca w wiele zabytków i ciekawych miejsc. Znajduje się tutaj gotycki Kościół św. Macieja z XIII wieku, barokowy Kościół św. Klary i św. Jadwigi z zespołem klasztornym oraz gotycka Katedra św. Wincentego i św. Jakuba z XIV wieku.
 

Stary Rynek

 
Wrocławski rynek to jeden z największych rynków staromiejskich Europy. W jego obrębie znajduje się naprawdę wiele zabytkowych obiektów. Możemy na nim podziwiać Sukiennice, Kramy Bogat oraz Kramy Strona Rymarzy.
To również miejsce, gdzie znajdziemy pręgierz, ratusz, wiele pomników i fontann. Swoim urokiem oczarują nas również zabytkowe kamieniczki.
 

Dzielnica Czterech Wyznań

 
To bardzo ciekawe miejsce, gdzie spotykają się cztery religie. Na rogach stoją kościół katolicki, kościół ewangelicki, prawosławny sobór i synagoga. Miejsce jest symbolem tolerancji i różnorodności. To tutaj wierni różnych wyznań mogą zjednoczyć się w czynieniu dobra i wspólnych inicjatywach.