rynek w Święta

Wrocławski Rynek w Święta – co tu zobaczymy?

Wrocławski Rynek jak co roku zapewne przyciągnie wielu mieszkańców Wrocławia i turystów. Świąteczne ozdoby i bożonarodzeniowy jarmark są atrakcjami, które – jeśli pozwoli na to pogoda – warto odwiedzić w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

W Święta Bożego Narodzenia, jak co roku warto odwiedzić wrocławski Jarmark. Znajdujące się na Rynku dziesiątki domków targowych zachęcają do zakupu przeróżnych towarów i usług. Wrocławianie, a także przyjezdni, znajdą tu duży wybór artykułów spożywczych (miody, wędliny, sery, słodycze i inne) pochodzących głównie od lokalnych producentów. Rzemieślnicy z okolicy prezentują swoje wyroby i zachęcają do zakupu jednego z nich.

Bożonarodzeniowy Jarmark na wrocławskim Rynku jest miejscem, gdzie warto wybrać się z rodziną w jeden ze świątecznych dni. To świetne miejsce na spacer i małe zakupy.

Iluminacje świąteczne i choinka

Wrocławski Rynek i całe centrum zostały przystrojone w świąteczne światełka. Głównym punktem świątecznego wystroju miasta jest jednak stojąca na Rynku ogromna choinka. Warto zobaczyć ją i zrobić pamiątkowe zdjęcia, szczególnie z dziećmi. W każdym roku to właśnie wrocławska choinka na Rynku jest największym świątecznym drzewkiem w mieście.

Podobne atrakcje i świąteczne choinki są ustawione w centrach niemal wszystkich polskich miast, na przykład w Bochni.

Warto odwiedzać te miejsca, gdyż zostały sfinansowane nie bez problemów. Sytuacja związana ze światowym kryzysem epidemicznym spowodowała, że wiele samorządów wahało się, czy w tym roku wydać pieniądze na świąteczne atrakcje dla mieszkańców. Jest to bowiem spore obciążenie dla miejskiej kasy.

Atrakcje na wrocławskim Rynku – restauracje i kawiarnie

Wrocławski Rynek jest także pełen innych atrakcji. Należą do nich jedne z najlepszych w mieście restauracji i kawiarni. Warto więc wybrać się tam na świąteczny obiad lub deser. Po takim posiłku z pewnością można nabrać sił do dalszego spacerowania ulicami naszego urokliwego miasta.