Za nami druga edycja konferencji "Liczymy się dla Edukacji" we Wrocławiu

Konferencja „Liczymy się dla Edukacji”, która z powodzeniem po raz drugi zorganizowana została we Wrocławiu, zgromadziła 200 uczestników. Przez dwa dni trwania wydarzenia, aż 30 prelegentów podzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniami na temat edukacji. W programie znalazło się wiele wykładów, dyskusji oraz spotkań.

Podczas konferencji jedno przekonanie zdecydowanie dominowało – wszyscy zgodzili się, że edukacja to największe wyzwanie naszych czasów. Agnieszka Pałys, reprezentująca organizatora wydarzenia, Wrocławski Park Technologiczny, w rozmowie z Radiem Wrocław podkreśliła: „Świat wciąż się zmienia, co sprawia, że musimy nieustannie dbać o naszą edukację. Nawet kiedy kończymy naukę w szkole, nieustannie musimy się uczyć przez resztę życia – to jest wymóg stawiany przez nowoczesny świat”.

W ramach konferencji omówiono także dziesięciopunktowy „Plan dla Edukacji”, który jest efektem ubiegłorocznej edycji tego wydarzenia. Między innymi, jednym z kluczowych postulatów było poprawienie warunków psychicznych nie tylko dla uczniów, ale również nauczycieli i rodziców.