Agresja w tramwaju linii 20 na ul. Legnickiej, motorniczy zatrzymał pojazd i obezwładnił napastnika

Podczas jazdy tramwajem linii 20 na ulicy Legnickiej, doszło do gwałtownej sytuacji. Jeden z pasażerów niespodziewanie zaatakował innego. Zgodnie z relacją świadka, mężczyzna był celem agresywnych działań drugiego pasażera, starając się uniknąć konfrontacji. Pomimo jego prób unikania eskalacji, sytuacja przerodziła się w fizyczną przepychankę. Skoordynowana reakcja motorniczego, który natychmiastowo zatrzymał tramwaj i zaapelował o pomoc, zapobiegła dalszym ekscesom.

Pasażerowie odpowiedzieli na apel kierowcy i pomogli mu neutralizować agresywnego podróżnego. Trwało to do przyjazdu służb policyjnych. W wyniku interwencji motorniczy doznał kilku obrażeń, w tym został opluty oraz podrapany po twarzy. Policja teraz zajmuje się sprawą agresywnego pasażera.

Ze względu na powyższe incydenty na trasie tramwajowej, istniały pewne trudności. Tramwaje kursujące liniami 3, 10, 12, 13, 21 i 22 z centrum miasta zostały przekierowane od placu Jana Pawła II przez most Sikorskiego, ulicę Długą do Popowickiej. Tramwaje linii 20 zostały przekierowane od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Podwale, plac Jana Pawła II, most Sikorskiego, ulicę Długą do Popowickiej. Uruchomiono również autobusy jako zastępstwo za tramwaje na trasie od placu Jana Pawła II do Pilczyc.