Wrocław straci na Polskim Ładzie?

Jacek Sutryk ocenia Polski Ład

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk ocenia Polski Ład negatywnie. Jego zdaniem jest to dodatkowa forma opodatkowania mieszkańców. Według niego także budżet miasta ucierpi na zmianach, które wejdą w życie za kilka dni.

Jacek Sutryk ocenia Polski Ład – Wrocław straci niemal dwieście milionów!

Zdaniem Prezydenta miasta, Jacka Sutryka, po  wejściu w życie Polskiego Ładu Wrocław straci 200 milionów złotych.  Jak duża to kwota w odniesieniu do miejskich inwestycji? Zdaniem Prezydenta Sutryka za 200 milionów Wrocław mógłby wybudować trzy nowe szkoły. Każda posiadałaby miejsca dla tysiąca uczniów i całą niezbędne infrastrukturę. Alternatywą na wydanie dwustu milionów „zabranych’ przez Polski Ład mogłaby być budowa tramwaju na wrocławskie Maślice. Zostałoby jeszcze na wyremontowanie starej ulicy Maślickiej, która jest jedną z najbardziej dziurawych w naszym mieście.

Prezydent Jacek Sutryk ocenia Polski Ład w wywiadzie dla Onetu

Wrocławski Prezydent bez ogródek potwierdził, że w trakcie wyborów będzie wspierał opozycję dla rządzącej partii. Jego zdaniem działania rządu nie przynoszą nic dobrego naszemu miastu. Dotyczy to także samych mieszkańców. Zdaniem Sutryk Nowy Ład jest po prostu dużym podatkiem nałożonym na Polaków.

Jakie inwestycje powstaną we Wrocławiu w najbliższych latach i jak Polski Ład wpłynie na budżet miasta, zobaczymy zapewne za kilka miesięcy.

W tym artkule przeczytasz, co w praktyce oznacza wprowadzenie Polskiego Ładu.