Już we wrześniu – wrocławski Festiwal Krasnoludów

Wrocław słynie z krasnali, które rozsiane są po całym mieście. Po raz pierwszy pojawiły się w 2001 roku, a w chwili obecnej jest ich kilkaset i liczba ta nieustannie rośnie. Dla wielu turystów poszukiwanie krasnali stało się świetną rozrywką, w której mogą uczestniczyć całe rodziny. Już we wrześniu, jak co roku, odbędzie się Festiwal Krasnoludów – sprawdźmy, jakie atrakcje zostały zaplanowane na weekend od 7 do 9 września!

Dzień 1 – piątek, 7 września

Pierwszy dzień festiwalu rozpocznie się o godzinie 10:00 pod Pręgierzem na wrocławskim rynku, skąd wyruszy Wielka Wrocławska Parada Krasnoludów. Główne wydarzenia będą odbywały się w Ogrodzie Staromiejskim, sąsiadującym ze słynnym Teatrem Lalek. Tam uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkoli będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym na najpiękniej udekorowaną chatkę. W parku powstanie również Wielka Wioska Krasnoludów, w której spędzimy przyjemne popołudnie z naszymi najmłodszymi. W programie zobaczymy wiele animacji i występów taneczno-wokalnych. Dla tych, którzy poszukują chwili wytchnienia powstanie strefa wypoczynku, gdzie chętni skorzystają z licznych gier planszowych. W godzinach 11:00 – 15:00 z przystanku Opera kursować będą specjalne Krasnalowe Tramwaje.

Dzień 2 – sobota, 8 września

Kolejnego dnia od godziny 11:00 akcja będzie się toczyć ponownie w Ogrodzie Staromiejskim. Na sobotnie popołudnie przygotowana zostanie cała masa atrakcji! Będzie to okazja do obejrzenia trzech premierowych przedstawień, stworzonych przez Teatr Układ Formalny. Nie zabraknie również edukacyjnych wystąpień dla dzieci czy zajęć manualnych – od warsztatów plastycznych po tworzenie gipsowych odlewów krasnali. Tego dnia we Wrocławskim Teatrze Lalek wystąpi jeden z popularniejszych polskich kabaretów – kabaret Hrabi (bilety na to wydarzenie można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej). Nieco starsi fani krasnali mogą wybrać się wieczorem na krasnalowe Silent Disco, które rozpocznie się o 21:00 i potrwa aż do północy!

Dzień 3 – niedziela, 9 września

Ostatniego dnia festiwalu przy Arsenale Miejskim (ul. Antoniego Cieszyńskiego 9) o godzinie 20:00 rozpocznie się czytanie bajek i opowieści przy wspólnym ognisku. Wydarzenie ma zakończyć specjalny występ niespodzianka. Nie możemy się już doczekać!