Oczekiwanie na decydujące starcie pomiędzy Platinum Motor Lublin a Betard Spartą Wrocław

Sezon regularny zakończy się ekscytującym meczem pomiędzy Platinum Motor Lublin a Betard Spartą Wrocław. Mistrzowie Polski mają na celu odzyskać honor po porażce na własnym terenie na początku sezonu 2023.

Platinum Motor Lublin, zespół wydający się być w znacznie lepszej sytuacji niż ich rywale z Wrocławia, mógł liczyć na postać Dominika Kubery, który powrócił do żużlowych zmagań z impetem. Jego osiągnięcia nie ograniczały się tylko do rywalizacji w PGE Ekstralidze – był również istotną częścią polskiej drużyny podczas drużynowego pucharu świata. Kierowcy spoza granic naszego kraju również prezentowali wysoki poziom umiejętności. Wyróżniał się szczególnie Jack Holder, który wnosił wiele jakości do drużyny, utrzymując średnią punktów na biegu powyżej dwóch. Niestety, kontuzja jakiej nabawił się na Stadionie Olimpijskim podczas DPŚ uniemożliwiła mu dalsze współzawodnictwo.

Po operacji przeprowadzonej przez dr. Pawła Polaka, specjalistę od kręgosłupa, który wcześniej operował Dominika Kuberę, Holder nie będzie miał szans wystąpić w meczu ze Spartą. Niemniej jednak, przewidywania sugerują, że powinien być gotowy do gry na kluczowych meczach kampanii 2023. Obecnie kierownictwo lubelskiego klubu zastanawia się nad kwestią zastąpienia tej kluczowej postaci. Na ten moment prawdopodobne wydaje się wystawienie Mateusza Cierniaka pod numerem osiem. Jednak jest to duży cios dla formacji juniorskiej, która w parze z niesamowicie szybkim Bartłomiejem Kowalskim, będzie stawiać czoło trudnościom.