Znany zespół wystąpi we Wrocławiu

Za nieco ponad pół roku możesz usłyszeć „Sex on Fire” na żywo we Wrocławiu! Koncert Kings of Leon

Znany zespół, który na swoim koncie posiada m.in. nagrody Grammy, a także wiele radiowych przebojów wystąpi w czerwcu we Wrocławiu!

Koncert Kings of Leon we Wrocławiu

Właśnie poznaliśmy datę koncertu rockowej supergrupy. Zagrają we Wrocławiu w przyszłym roku – 21 czerwca 2021 roku. Ostatni występ tego zespołu w Polsce miał miejsce sześć lat temu. Tym razy muzycy zaprezentują swoje hity, a także nowe piosenki, na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Ceny biletów zaczynają się od nieco ponad dwustu złotych, najdroższe wejściówki są jednak kilkukrotnie droższe.

  • Bilet na płytę: 225zł.
  • Bilet na płytę (Golden Circle – najbliżej sceny) – 295-315 złotych. Możliwość wcześniejszego wejścia: +100zł.
  • Miejsce na trybunie górnej – od 235zł do285 zł.
  • Miejsce siedzące na dolnej trybunie – 275-375 złotych.
  • Trybuna VIP – 699 złotych.

Podczas wyboru biletu należy zaznaczyć, czy z wejściówki skorzysta osoba zaszczepiona, czy nie. To od tego uzależniona jest ilość biletów, którą organizator może rozdysponować.

Kings of Leon

Zespół został założony w 1999 roku w Nashville w Stanach Zjednoczonych. Fani muzyki zapewne kojarzą go – to jeden z topowych wykonawców muzyki typu indie rock lub rock alternatywny. Kings of Leon grają w klasycznym składzie: główny wokalista gra na gitarze rytmicznej, a wspierają go także śpiewający basista, perkusista i drugi gitarzysta. Chociaż grupa pochodzi z USA, największą rozpoznawalnością i uznaniem cieszy się jednak na Starym Kontynencie.

W Polsce zespół zawitał parokrotnie – głównie możemy go kojarzyć z występów na Open’er Festivalu (trzykrotnie – 2009, 2013, 2017). Muzycy zagrali także na Orange Festiwalu w 2014 roku, a w 2016 roku wystąpili w Tauron Arenie w Krakowie.

Pierwszą mini-płytę Kings of Leon wydali w 2003 roku i od razu zdobyli uznanie w oczach innych artystów oraz publiczności. Zaowocowało to możliwością występowania podczas wspólnych tras koncertowych między innymi z Bobem Dylanem i Pearl Jam – w latach 2005-2006.

Przełomowa piosenka i eksplozja kariery muzyków z Nashville

Prawdziwy przełom przyszedł w 2008 roku. Wtedy Kings of Leon wydali singiel zatytułowany „Sex on Fire”. Ogromna popularność, głownie w Wielkiej Brytanii oraz w Europie, zaowocowała początkiem kariery zespołu. Album, na którym znajdował się utwór – Only by the Night – sprzedał się w kilkuset tysiącach egzemplarzy i był wielkim sukcesem. Dzięki niemu zespół stał się naprawdę rozpoznawalny i zaczął regularnie grywać na największych scenach i festiwalach na całym świecie. Z tego krążka pochodzi także znana piosenka „Use Somebody” – dzięki niej Kings of Leon zdobyli nagrodę Grammy.

Co ciekawe, na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbywa się nie tylko wiele koncertów i imprez sportowych, kulturalnych i rozrywkowych. W ostatnim czasie zostało tam otwarte nowoczesne muzeum.