Trasy spacerowe Wrocławia: Śladami Eberharda Mocka

Wrocław jest miastem nie tylko pięknym, ale i rozpoznawalnym. Niejednokrotnie był on bohaterem filmów i seriali, a także licznych książek. Najbardziej znaną pozycją, której sceny odgrywają się we Wrocławiu, jest bez wątpienia seria książek o przygodach Eberharda Mocka. Ten kryminał z dużymi szczegółami odwzorowuje topografię Wrocławia. Na trasę serdecznie zaprasza Urząd Miejski Wrocławia, Michał Karczmarek z Via Vratislavia oraz Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu. Dreszczyk emocji oraz dobra zabawa gwarantowana!
 

Śladami Eberharda Mocka

 
Mapa miejsc odwiedzanych przez Eberharda Mocka, bohatera książek znanego Marka Krajewskiego. Na trasie pojawią się odwiedzane przez detektywa miejsca i zabytki. Droga będzie prowadzić przez karczmy, restauracje, kawiarnie i domy publiczne. Nie zabraknie również miejsc mordów, opisanych w serii przygód policjanta z Wrocławia.
 
Ta nietuzinkowa postać w swoich wielorakich przygodach odwiedza wiele miejsc znanym doskonale wrocławiakom. Począwszy od restauracji, karczm czy domów publicznych po miejsca skalane okrutnymi zbrodniami. Miłośników dreszczyku emocji z pewnością ucieszy fakt, że część z miejsc opisywanych w jego kryminalnych opowieściach będziemy mogli zobaczyć na własne oczy.
Dla wszystkich fanów mocnej literatury kryminalnej będzie to nie lada doznanie. Podczas spaceru będzie można poczuć klimat i grozę, którą autor zapisała na kartach swojej książki. Będzie to niezapomniane przeżycie i wiele zabawy dla całej rodziny.
 
Przejście całości trasy zajmuje ok. 1,5 h, oczywiście, jeżeli nie zdecydujemy się na przystanek w jednej z licznych wrocławskich restauracji. Całość programu oraz mapę znajdziemy an stronie https://visitwroclaw.eu/.
 
Polecamy ten spacer wszystkim miłośnikom kryminału, ale nie tylko. Tak naprawdę obiekty położone na tym szlaku powinny zainteresować każdego, kto interesuje się chociaż trochę architekturą i historią. Zachęcamy do spacerów i aktywnego spędzania czasu.