Weekend pełen atrakcji w Arboretum Wojsławice

Arboretum Wojsławice, położone na Dolnym Śląsku, jest perełką wśród ogrodów botanicznych w Polsce. Tysiące barw rozkwitających drzew, kwiatów, krzewów i bylin przyciągają tu ludzi spragnionych natury. Nadchodzący weekend (8-9 lipca) zapowiada się szczególnie interesująco dla miłośników liliowców, bowiem planowana jest tam dla nich specjalna wystawa.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali mnóstwo atrakcji, które na pewno nie pozwolą się nudzić. Jedną z nich będzie degustacja pączków. Co do rodzaju tych słodkości, to organizatorzy zachowują tajemniczość. Ponadto, zwiedzający mają okazję skosztować dojrzewających czereśni – owoce mogą być zrywane prosto z drzew bez żadnych ograniczeń. Odległość od Wrocławia to jedynie godzinny przejazd samochodem.

Arboretum Wojsławice to część Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, położony w malowniczych Niemczach na Dolnym Śląsku. Znajduje się zaledwie 50 kilometrów od stolicy regionu – Wrocławia, a podróż samochodem nie powinna zająć dłużej niż godzinę.