Unikatowa Krzywa Wieża Dolnego Śląska – atrakcja turystyczna o zasięgu europejskim

Jednym z najciekawszych zabytków Dolnego Śląska, przyciągającym turystów nie tylko z Polski, ale i całej Europy, jest bez wątpienia Krzywa Wieża. Ta niezwykła budowla wyróżnia się tym, że jest najbardziej pochyłym obiektem tego typu w naszym kraju. Znajduje się na drugim miejscu pod względem odchylenia od pionu na świecie, zaraz po słynnej Krzywej Wieży w Pizie.

Co jednak sprawia, że wieża jest krzywa i dlaczego z upływem czasu jej odchylenie od pionu staje się coraz większe? Na te pytania do tej pory nie udało się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Tym samym, tajemnica Krzywej Wieży nadal pozostaje niewyjaśniona i stanowi przedmiot licznych spekulacji i teorii.

Zdecydowaliśmy się dowiedzieć coś więcej na ten temat od mieszkańców Ząbkowic Śląskich – miasta, w centrum którego stoi owiana tajemnicą wieża. Chcieliśmy także skonsultować się ze specjalistą – przewodnikiem turystycznym, który codziennie oprowadza ciekawych jej historii zwiedzających. Z jego relacji wynika, że widok z szczytu wieży na panoramę miasta i otaczające je góry jest naprawdę imponujący i wart zobaczenia.